• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بصیرت عاشورایی

پیام رسان سروش

\پایش محیط کسب و کار کشور

خدمات غيرحضوري

راهنمای فرایند شناسه های خدمت

سامانه شکايات

قرآن مایه رحمت و شفای الهی است

قرآن مایه رحمت و شفای الهی است

معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه قرآن مایه رحمت و شفای الهی است گفت: قرآن کریم علاوه بر شفای جسمانی، هدایت گر به مسیر محکم و سدید بوده و عامل بشارت الهی است.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   48  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، حجت الاسلام حمید ارشاد در آیین افتتاح چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مرحله استانی در ارومیه اظهار کرد: بی شک کسانی که با قرآن کریم انس دارند، مورد محبت خدا بوده و مصداق بارز این موضوع است که خدا آنها را دوست دارد.

وی با اشاره به فضیلت قرآن کریم تصریح کرد: در این رابطه فضیلت کلام خدا نسبت به کلام دیگران مثل فضیلت خدا بر خلق است.

معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه آذربایجان غربی افزود: با حفظ قرآن کریم، قلب ظرف خدا شده و بنابراین ظرفی که ظرف معارف خداوندی باشد در آتش نمی سوزد و شفا محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه قرآن مایه رحمت و شفای الهی است تصریح کرد: در این رابطه قرآن کریم علاوه بر شفای جسمانی، هدایت گر به مسیر محکم و سدید بوده و علاوه بر آن قرآن کریم عامل بشارت الهی بوده و مانوسان با قرآن بهره مند از نعمات الهی هستند.

حجت الاسلام ارشاد با اشاره به اینکه قرآن به عنوان هادی محسوب می شود بیان کرد: قرآن هادی متقین نه از باب اداره طریق بلکه دست انسان را به دست خدا گذاشته و انسان را به مقصد می رساند.

وی افزود: علاوه بر آن، قرآن سفره باز شده و رحمانیت و رحیمت خداوند متعال بوده و باید از این سفر تا جایی که می توان برای قضای روح استفاده کرد.

معاون تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه آذربایجان غربی گفت: با توجه به اینکه قرآن به عنوان هادی و راهنما مطرح است، انسان را گمره نکرده و علاوه بر آن، سخن گویی است که اهل کذب و دروغ و مبالغه نیست و باید با قرآن کریم هم نشین شود.برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار