• امروز چهارشنبه بیست و ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

بيانيه راهبرد مشاركت عمومي

پیام رسان سروش

دیرین دیرین

مزایده ها و مناقصه ها

\پایش محیط کسب و کار کشور

خدمات غيرحضوري

راهنمای فرایند شناسه های خدمت

سامانه شکايات

جلسه توجیهی مبلغین اعزامی و بومی فعال در طرح  ضیافت الهی برگزار شد.

جلسه توجیهی مبلغین اعزامی و بومی فعال در طرح ضیافت الهی برگزار شد.

16 نفر از مبلغان بومی و اعزامی در طرح ضیافت الهی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان فعالیت خواهند داشت .

 دوشنبه 16 اردیبهشت 1398   62  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی ، حجت‌الاسلام میرزایی معاون فرهنگی و اجماعی استان  در جلسه توجیهی مبلغین اعزامی و بومی طرح ضیافت الهی و نشاط معنوی با اشاره به نقش مبلغان در ترویج احکام اسلامی و دینی گفت: طرح  ضیافت الهی از جمله طرح‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است که در ایام و مناسبت ماه رمضان و تابستان در بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می‌شود.
وی، بر لزوم برگزاری مطلوب این  طرح در سطح استان تأکید کرد و افزود: روحانیان و مبلغان در راستای اجرای هدفمند طرح و برنامه‌های پیش‌بینی شده نقش و وظیفه خطیری برعهده دارند.
حجت‌الاسلام میرزایی با بیان اینکه ، بالاترین وظیفه در طرح ضیافت الهی بر عهده روحانیان و مبلغان اعزامی است اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه از ظرفیت مطلوبی جهت ترویج و تبلیغ احکام اسلامی برخوردار هستند؛ لذا روحانیان نیز باید با تلاش و جدیت وارد عرصه شده و با برنامه‌ریزی مناسب از این ظرفیت در جذب مخاطبين به‌ويژه نوجوانان و جوانان بخوبی استفاده کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان ، ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان و نوجوان را از دیگر وظایف مبلغان اعزامی برشمرد و افزود: ترویج فرهنگ وقف بخصوص نهادینه کردن فرهنگ تصحیح قرائت نماز و اقامه اول وقت آن امری اساسی و ضروری است و مبلغان دینی نیز  نقش ارزنده‌ای در ترویج  این فرهنگ برعهده دارند که باید از این ظرفیت استفاده شود.
وی، با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی اقامه نماز جماعت دائم در امامزادگان بخصوص نماز صبح ادامه داد: روحانیان و مبلغان اعزامی در طول اجرای طرح نسبت به برگزاری سخنرانی روزانه پرمحتوا نیز اهتمام ویژه داشته باشند.
حجت‌الاسلام میرزایی، برپایی خیمه‌های معرفت، فعال کردن و حضور مستمر در غرفه‌های پرسش و پاسخ به مسائل شرعی، فعال کردن غرفه گفتمان‌های دینی با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نوجوانان فعال کردن غرفه تصحیح قرائت نماز، مشاوره خانواده را از دیگر وظایف مبلغان در این ایام برشمرد.
وی، در ادامه سخنان خویش با اشاره به نقش مبلغان دینی و ظرفیت امامزادگان در ترویج فرهنگ وقف و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی افزود: مبلغان اعزامی بومی و غیر بومی در طول طرح نسبت به فعال کردن غرفه مشاوره وقف اهتمام داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار