• امروز سه شنبه بیست و چهارم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ثبت نام مسابقات سراسری قرآن کریم

شعارسال

پیشگیری از کرونا در ادارات

پیشگیری از کرونا در ادارات

تست آنلاین

فرهنگ نامه وقف

ملاقات مردمی

بيانيه راهبرد مشاركت عمومي

پیام رسان سروش

دیرین دیرین

مزایده ها و مناقصه ها

\پایش محیط کسب و کار کشور

خدمات غيرحضوري

راهنمای فرایند شناسه های خدمت

سامانه شکايات

اجرای طرح ضیافت همدلی

اجرای طرح ضیافت همدلی

طرح سراسری "ضیافت همدلی"در استان آذربایجان غربی در جهت ترویج روحیه انفاق اجرا می شود

 چهارشنبه 27 فروردین 1399   63  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجا ن غربی ، حجت‌الاسلام میرزایی با اشاره به برگزاری طرح «ضیافت همدلی» از طرح‌های کشوری سازما اوقاف و امور خیریه، با بیان اینکه «ضیافت همدلی» همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان با همکاری هیئت‌امنای بقاع متبرکه و امامزادگان استان، متولیان موقوفات و خیران اجرا می‌شود، اظهار داشت : هدف این طرح ترویج روحیه انفاق و کمک در سایه همدلی است.
 
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه انفاق به خصوص در شرایط کنونی کشورمان، افزود: کمک به نیازمندان با ترویج روحیه انفاق و بخشش در سایه منویات معظم له در زمینه مساوات محورهای این طرح کشوری است که در آن به نیازمندان و محرومان خدمات ارائه می‌شود..
 
معاون فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به اینکه در این طرح 5 بقعه و امامزاده سطح 1 و 2 استان  زیر نظر مراکز افق فعالیت خواهند داشت افزود : اوقاف استان با همراهی هیئت امنای بقاع متبرکه و خیران و … نسبت به تهیه و توزیع سبد غذایی بین نیازمندان مبادرت می‌ورزند تا در نهایت بتوانیم همگی برای ماه ضیافت الهی آماده باشیم.
 
حجت الاسلام میرزایی با بیان اینکه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت بُعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه در کنار کمک به محرومان و اقشار آسیب‌پذیر از جمله محورهای این طرح در آستانه ماه رمضان است، بیان داشت: اوقاف با اجرای این طرح به دنبال ترویج فرهنگ انفاق، نوع‌دوستی، مساوات و صدقه و ایجاد زمینه مشارکت عمومی در رسیدگی به محرومان و مستضعفان است.
 
وی از ترویج فرهنگ مواسات و بخشش به عنوان یکی از ارکان مهم ضیافت همدلی یاد کرد و گفت: کمک‌ها بین نیازمندان با حفظ آبرو و همچنین کرامت آنها تقسیم و دیگر نیاز نیست نیازمندان به بقاع متبرکه و دفاتر خیریه مراجعه کنند همچنین باید گفت در توزیع اقلام بین نیازمندان و محرومان تمام پروتکل‌های بهداشتی و الزامات پیرامون بیماری کرونا، در نظر گرفته می‌شود.
 
حجت اسلام میرزایی در پایان ضمن تقدیر و قدردانی از خیرین و واقفین خیر اندیش استان افزود : خیران نیک اندیش برای شرکت در این طرح می‌توانند به دفاتر اوقاف و یا بقاع متبرکه استان آذربایجان غربی مراجعه کنند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر