• امروز پنج شنبه شانزدهم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

دیدار مدیرکل اوقاف استان با معاون عمرانی استانداری

دیدار مدیرکل اوقاف استان با معاون عمرانی استانداری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه در رابطه با سرمایه گذاری در موقوفات ، با معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کردند.

 چهارشنبه 29 بهمن 1399   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین جوانبخت ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به همراه معاونین حقوقی ، بهره وری اقتصادی ، رئیس اداره اوقاف ارومیه و کارشناسان مربوطه با حضور در دفتر معاون عمرانی استانداری در رابطه با اجرای طرح مسکن ملی گفتگو کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه ، سرمایه‌گذاری در موقوفات منجر به افزایش بهره‌ وری و بالا رفتن عواید موقوفات به میزان قابل‌توجهی می‌شود ، افزود : در حال حاضر پروژه‌های متعددی در حوزه سرمایه‌گذاری در موقوفات در سطح استان در حال اجراست که تعدادی از آنها به بهره‌برداری رسیده است
وی عنوان کرد: عواید موقوفات طبق نظر واقف در همان مکان و در زمانی که واقف در وقفنامه تعیین کرده، اجرای نیت می‌شود و از آنجایی‌که بسیاری از موقوفات دارای نیات فرهنگی و اجتماعی هستند، منجر به رفع بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه خواهد شد.

دکتر رحمانی معاون عمرانمی استانداری با بیان اینکه وقف یک اصل دینی و اقتصادی است، اظهار کرد: موقوفات دارای ظرفیت عظیمی هستند و اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی بهره‌گیری شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی موقوفات آذربایجان غربی باید حمایت و با جدیت دنبال شود، افزود: افزایش بهره‌وری موقوفات برای جامعه بسیار ارزشمند است چون موجب برخورداری بیشتر جامعه هدف از عوائد آن می‌شود.
وی در ادامه افزود: زیرساخت‌های لازم جهت تولید مسکن ملی در استان موجود می‌باشد و اوقاف می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی اقدامات مناسبی در این زمینه ارائه نماید.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر