• امروز جمعه سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

ثبت نخستین موقوقه سال نو در سردشت

ثبت نخستین موقوقه سال نو در سردشت

نخستین موقوفه های سال جدید در سردشت به ثبت رسید.

 پنج شنبه 19 فروردین 1400   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی ،رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت گفت: به همت خیّران این شهرستان ۲ وقف جدید در قالب سه ملک در سال ۱۴۰۰ به ارزش هشت میلیارد ریال ثبت شد.

رحمان شمسی گفت :این وقف ها شامل عرصه و اعیان یک باب ساختمان مسکونی منفعتی به مساحت ۱۹۰ متر مربع و یک قطعه زمین مسکونی به مساحت ۲۰۰ متر مربع است که با نیت پرداخت حقوق امام جماعت و هزینه های ضروری مسجد روستا در مجموع به ارزش سه میلیارد ریال توسط خیرنیک اندیش "حسن خوشوقت" وقف شد.

وی افزود: همچنین اعیانی یک باب ساختمان به مساحت ۱۹۰ متر مربع با نیت کاربری مسجد به ارزش پنج میلیارد ریال نیز توسط خیّر "لطیف حسینی" وقف شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت اضافه کرد: این ۲ موقوفه که نخستین وقف‌های جدید در سال جاری ۱۴۰۰ است در اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان ثبت شده است.

شمسی ادامه داد: علاوه بر وقف اموال با نیت مختص به مساجد، وقف در این شهرستان با مقاصد و نیات دیگر حوزه ها همچون اشتغالزایی، بهداشت، آموزش و قرآنی نیز در راستای منویات رهبر معظم انقلاب نیاز است که باید به‌روزرسانی وقف متناسب با نیاز جامعه صورت گیرد.


شهرستان مرزی سردشت دارای ۴۵۹ موقوفه و ۷۲۶ رقبه است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر